Vishay Dale RBEF04205R500KFB00
Part No.:
RBEF04205R500KFB00
Datasheet:
RBEF04205R500KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 5.5 OHM 10% 420W
Shipping
RBEF04205R500KFB00 Specifications
Resistance:
5.5 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
420W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 11.750" L (28.58mm x 298.45mm)