Vishay Dale RBEF04201R200KFB00
Part No.:
RBEF04201R200KFB00
Datasheet:
RBEF04201R200KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 1.2 OHM 10% 420W
Shipping
RBEF04201R200KFB00 Specifications
Resistance:
1.2 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
420W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 11.750" L (28.58mm x 298.45mm)