Vishay Dale RBEF040010R00KGB00
Part No.:
RBEF040010R00KGB00
Datasheet:
RBEF040010R00KGB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 400W
Shipping
RBEF040010R00KGB00 Specifications
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.625" Dia x 8.500" L (41.28mm x 215.90mm)