Vishay Dale RBEF0375130R0KFB00
Part No.:
RBEF0375130R0KFB00
Datasheet:
RBEF0375130R0KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 130 OHM 10% 375W
Shipping
RBEF0375130R0KFB00 Specifications
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
375W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)