Vishay Dale RBEF037511R00KFB00
Part No.:
RBEF037511R00KFB00
Datasheet:
RBEF037511R00KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 11 OHM 10% 375W
Shipping
RBEF037511R00KFB00 Specifications
Resistance:
11 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
375W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)