Vishay Dale RBEF0300R5000KFB00
Part No.:
RBEF0300R5000KFB00
Datasheet:
RBEF0300R5000KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 300W
Shipping
RBEF0300R5000KFB00 Specifications
Resistance:
500 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
300W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 8.500" L (28.58mm x 215.90mm)