Vishay Dale RBEF030040R00KFB00
Part No.:
RBEF030040R00KFB00
Datasheet:
RBEF030040R00KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 40 OHM 10% 300W
Shipping
RBEF030040R00KFB00 Specifications
Resistance:
40 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
300W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 8.500" L (28.58mm x 215.90mm)