Vishay Dale RBEF02403R300JFB00
Part No.:
RBEF02403R300JFB00
Datasheet:
RBEF02403R300JFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 240W
Shipping
RBEF02403R300JFB00 Specifications
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
240W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 6.500" L (28.58mm x 165.10mm)