Vishay Dale RBEF02402R300KFB00
Part No.:
RBEF02402R300KFB00
Datasheet:
RBEF02402R300KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2.3 OHM 10% 240W
Shipping
RBEF02402R300KFB00 Specifications
Resistance:
2.3 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
240W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 6.500" L (28.58mm x 165.10mm)