Vishay Dale RBEF02201R000KFB00
Part No.:
RBEF02201R000KFB00
Datasheet:
RBEF02201R000KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 220W
Shipping
RBEF02201R000KFB00 Specifications
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
220W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 6.000" L (28.58mm x 152.40mm)