Vishay Dale RBEF022015R00KFB00
Part No.:
RBEF022015R00KFB00
Datasheet:
RBEF022015R00KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 15 OHM 10% 220W
Shipping
RBEF022015R00KFB00 Specifications
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
220W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 6.000" L (28.58mm x 152.40mm)