Vishay Dale RBEF015010R00KFB00
Part No.:
RBEF015010R00KFB00
Datasheet:
RBEF015010R00KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 150W
Shipping
RBEF015010R00KFB00 Specifications
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
150W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.125" Dia x 4.000" L (28.58mm x 101.60mm)