Vishay Dale RBEF013540R00KFB00
Part No.:
RBEF013540R00KFB00
Datasheet:
RBEF013540R00KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 40 OHM 10% 135W
Shipping
RBEF013540R00KFB00 Specifications
Resistance:
40 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
135W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
0.750" Dia x 5.000" L (19.05mm x 127.00mm)