Vishay Dale RBEF0120R5000KFB00
Part No.:
RBEF0120R5000KFB00
Datasheet:
RBEF0120R5000KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 120W
Shipping
RBEF0120R5000KFB00 Specifications
Resistance:
500 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
120W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
0.750" Dia x 4.500" L (19.05mm x 114.30mm)