Vishay Huntington Electric Inc. RBEF010020R00KFB00
Part No.:
RBEF010020R00KFB00
Manufacturer:
Vishay Huntington Electric Inc.
Datasheet:
RBEF010020R00KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 20 OHM 10% 100W
Shipping
RBEF010020R00KFB00 Specifications
Manufacturer:
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
100W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
0.750" Dia x 3.500" L (19.05mm x 88.90mm)