Vishay Dale RBEF0075R0200KFB00
Part No.:
RBEF0075R0200KFB00
Datasheet:
RBEF0075R0200KFB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.02 OHM 10% 75W
Shipping
RBEF0075R0200KFB00 Specifications
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
75W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
0.750" Dia x 3.000" L (19.05mm x 76.20mm)