TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine RAY-101-7.5(100)
Part No.:
RAY-101-7.5(100)
Datasheet:
RAY-101-7.5(100).pdf
Description:
GROUND BRAID TUBE 0.3"DIA METER
Shipping
RAY-101-7.5(100) Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Product Status:
Active
Size, Supplied:
0.295" (7.50mm) - Inner Dia
Thickness:
Number of Carriers:
24
Wire Gauge - Ends:
36 AWG