TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine RAY-101-12.5(100)
Part No.:
RAY-101-12.5(100)
Datasheet:
RAY-101-12.5(100).pdf
Description:
GROUND BRAID TUBE 0.49"DIAX16.4'
Shipping
RAY-101-12.5(100) Specifications
Packaging:
Spool
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Size, Supplied:
0.492" (12.50mm) - Inner Dia
Thickness:
Number of Carriers:
36
Wire Gauge - Ends:
36 AWG