TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine RAY-101-10.0(100)
Part No.:
RAY-101-10.0(100)
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Grounding Braid, Straps
Package:
Datasheet:
RAY-101-10.0(100).pdf
Description:
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIA METER
Shipping
RAY-101-10.0(100) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
RAYBRAID®
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Product Status:
Active
Type:
Tubular
Material:
Copper, Tin Plated
Size, Supplied:
0.394" (10.00mm) - Inner Dia
Thickness:
Number of Carriers:
36
Wire Gauge - Ends:
36 AWG