TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine RAY-101-10.0(10)
Part No.:
RAY-101-10.0(10)
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Grounding Braid, Straps
Package:
Datasheet:
RAY-101-10.0(10).pdf
Description:
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX32.8'
Shipping
RAY-101-10.0(10) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
RAYBRAID®
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Tubular
Material:
Copper, Nickel Plated
Size, Supplied:
0.394" (10.00mm) - Inner Dia
Thickness:
Number of Carriers:
36
Wire Gauge - Ends:
36 AWG