Recom Power RAC30-05SA-E-ST
Part No.:
RAC30-05SA-E-ST
Datasheet:
RAC30-05SA-E-ST.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Shipping
RAC30-05SA-E-ST Specifications
Series:
POWERLINE RAC30-A (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
30W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.41" L x 2.51" W x 1.20" H (111.9mm x 63.7mm x 30.5mm)