ebm-papst Inc. R4E225-AI01-10
Part No.:
R4E225-AI01-10
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
R4E225-AI01-10.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 225X63MM 230VAC
Shipping
R4E225-AI01-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
R4E225
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 225mm Dia
Width:
63.00mm
Air Flow:
310.0 CFM (8.68m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Motorized Impellers
Features:
Noise:
62.0dB(A)
Power (Watts):
45.00W