Radiall USA, Inc. R4042N5000
Part No.:
R4042N5000
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Category:
Coaxial Connector (RF) Terminators
Package:
Datasheet:
R4042N5000.pdf
Description:
TERMINATION 2.4MM F 50GHZ 0.5W
Shipping
R4042N5000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Style:
2.4mm (APC-2.4, OS-50)
Connector Type:
Jack, Female Socket
Frequency - Max:
50 GHz
Impedance:
50 Ohms