ebm-papst Inc. R2S150-AA08-29
Part No.:
R2S150-AA08-29
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
R2S150-AA08-29.pdf
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Shipping
R2S150-AA08-29 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
R2S150
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 150mm Dia
Width:
106.7mm
Air Flow:
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
Power (Watts):
43.00W
RPM:
2200 RPM
Termination:
2 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:
IP22
Operating Temperature:
167°F (75°C)