ebm-papst Inc. R2E250-RA50-09
Part No.:
R2E250-RA50-09
Datasheet:
R2E250-RA50-09.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 250X99MM 230VAC
Shipping
R2E250-RA50-09 Specifications
Series:
RadiCal® R2E250RA
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 250mm Dia
Width:
99.00mm
Power (Watts):
210W
RPM:
2500 RPM
Operating Temperature:
-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)