ebm-papst Inc. R2E225-RA92-09
Part No.:
R2E225-RA92-09
Datasheet:
R2E225-RA92-09.pdf
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Shipping
R2E225-RA92-09 Specifications
Series:
RadiCal® R2E225RA
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 225mm Dia
Width:
99.00mm
Air Flow:
415.2 CFM (11.63m³/min)
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power (Watts):
210W
RPM:
2600 RPM
Termination:
4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
-13 ~ 149°F (-25 ~ 65°C)