ebm-papst Inc. R2E225-BD92-37
Part No.:
R2E225-BD92-37
Datasheet:
R2E225-BD92-37.pdf
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Shipping
R2E225-BD92-37 Specifications
Series:
R2E225
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 225mm Dia
Width:
99.00mm
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power (Watts):
200W
RPM:
2950 RPM
Termination:
4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
-13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)