ebm-papst Inc. R2E220-AA44-23
Part No.:
R2E220-AA44-23
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
R2E220-AA44-23.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 220X71MM 115VAC
Shipping
R2E220-AA44-23 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
R2E220
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Round - 220mm Dia
Width:
71.00mm
Air Flow:
530.0 CFM (14.84m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Motorized Impellers
Features:
Noise:
74.0dB(A)
Power (Watts):
100W