ebm-papst Inc. R2E190-AO26-30
Part No.:
R2E190-AO26-30
Datasheet:
R2E190-AO26-30.pdf
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Shipping
R2E190-AO26-30 Specifications
Series:
R2E190
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 190mm Dia
Width:
68.50mm
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power (Watts):
80.0W
RPM:
2700 RPM
Termination:
3 Position Rectangular Connector
Operating Temperature:
-13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)