ebm-papst Inc. R2E180-CB28-01
Part No.:
R2E180-CB28-01
Datasheet:
R2E180-CB28-01.pdf
Description:
MOTORIZED IMPELLER
Shipping
R2E180-CB28-01 Specifications
Series:
R2E180
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 180mm Dia
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
Power (Watts):
75.0W
RPM:
2800 RPM
Termination:
4 Wire Leads with Splice Terminals
Operating Temperature:
-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)