ebm-papst Inc. R2E175-AO77-12
Part No.:
R2E175-AO77-12
Datasheet:
R2E175-AO77-12.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 175X62MM 230VAC
Shipping
R2E175-AO77-12 Specifications
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 175mm Dia
Width:
62.00mm
Air Flow:
320.0 CFM (8.96m³/min)
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Noise:
67.0dB(A)
Power (Watts):
80.0W
RPM:
2550 RPM
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)