ebm-papst Inc. R2E175-AC91-05
Part No.:
R2E175-AC91-05
Datasheet:
R2E175-AC91-05.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 175X63MM 400VAC
Shipping
R2E175-AC91-05 Specifications
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
400VAC
Size / Dimension:
Round - 175mm Dia
Width:
63.00mm
Air Flow:
270.7 CFM (7.58m³/min)
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Noise:
Power (Watts):
70.0W
RPM:
2850 RPM
Termination:
4 Wire Leads
Ingress Protection:
IP44
Operating Temperature:
70°C