ebm-papst Inc. R2E175-AC77-18
Part No.:
R2E175-AC77-18
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
R2E175-AC77-18.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 175X47MM 230VAC
Shipping
R2E175-AC77-18 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
R2E175
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 175mm Dia
Width:
47.00mm
Air Flow:
320.0 CFM (8.96m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Motorized Impellers
Features:
Noise:
70.0dB(A)
Power (Watts):
70.0W