Harwin Inc. R25-3002002
Part No.:
R25-3002002
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
R25-3002002.pdf
Description:
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 20MM
Shipping
R25-3002002 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Harwin Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Male, Female
Screw, Thread Size:
M2.5x0.45
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Between Board Height:
0.197" (5.00mm)
Length - Overall:
0.984" (25.00mm)