Sensata-Airpax R11-2-30.0A-34972-1
Part No.:
R11-2-30.0A-34972-1
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
R11-2-30.0A-34972-1.pdf
Description:
CIR BRKR 30A 125VAC 32VDC
Shipping
R11-2-30.0A-34972-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
32 V