TE Connectivity Laird QW8063RO
Part No.:
QW8063RO
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
QW8063RO.pdf
Description:
RF ANT 836MHZ WHIP STR NMO BASE
Shipping
QW8063RO Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
836MHz
Frequency Range:
806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3dB
Power - Max:
Features:
Termination:
NMO
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Base Mount
Height (Max):
16.250" (412.75mm)