Automation Components, Inc. QTS-61120X-E000000
Part No.:
QTS-61120X-E000000
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Category:
Gas Sensors
Package:
Datasheet:
QTS-61120X-E000000.pdf
Description:
SENSOR CHLORINE -20-50DEGC OUT
Shipping
QTS-61120X-E000000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Chlorine (CL2)
Oxygen Range:
Accuracy:
±2.5%
Output:
4mA ~ 20mA
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Voltage - Supply:
12V ~ 36V
Current - Supply:
25mA