QST QT3C-32.768KDZC-T
Part No.:
QT3C-32.768KDZC-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
QT3C-32.768KDZC-T.pdf
Description:
3.0X1.5 - 32.768KHZ QUARTZ XTAL
Shipping
QT3C-32.768KDZC-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
QST
Series:
QT3C
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)