QST QT325G-25.000MAHE-T
Part No.:
QT325G-25.000MAHE-T
Manufacturer:
QST
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
QT325G-25.000MAHE-T.pdf
Description:
3.2X2.5 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Shipping
QT325G-25.000MAHE-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
QST
Series:
QT325G
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)