ebm-papst Inc. QK10A-2/111589
Part No.:
QK10A-2/111589
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
QK10A-2/111589.pdf
Description:
FAN BLOWER CF 480X200MM 115VAC
Shipping
QK10A-2/111589 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
QK10A
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Rectangular - 645mm L x 175mm H (92mm Dia)
Width:
200.0mm
Air Flow:
940.0 CFM (26.32m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower, Cross Flow
Features:
Noise:
86.0dB(A)
Power (Watts):
580W