ebm-papst Inc. QG030-148/12
Part No.:
QG030-148/12
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
QG030-148/12.pdf
Description:
FAN BLOWER CF 201X47.5MM 12VDC
Shipping
QG030-148/12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
QG030
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Rectangular - 201mm L x 50mm H
Width:
47.50mm
Air Flow:
44.0 CFM (1.23m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower, Cross Flow
Features:
Noise:
49.0dB(A)
Power (Watts):
6.2 W