Qualtek QADA-65-19-0801
Part No.:
QADA-65-19-0801
Datasheet:
QADA-65-19-0801.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Shipping
QADA-65-19-0801 Specifications
Series:
QADA-65 (65W)
Form:
Desktop (Class II)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
3.43A
Power (Watts):
65 W
No Load Power Consumption:
210mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)