APEM Inc. Q8F3CZZRYG24E
Part No.:
Q8F3CZZRYG24E
Datasheet:
Q8F3CZZRYG24E.pdf
Description:
LED PM INDICATOR FLUSH GR/RD/YLW
Shipping
Q8F3CZZRYG24E Specifications
Packaging:
Bag
Lamp Color:
Green, Red, Yellow
Voltage:
24V Green, 24V Red, 24V Yellow
Current:
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Panel Cutout Dimensions:
0.31" (7.87mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4
Lens Style:
Round with Flat Top
Millicandela Rating:
10mcd Green, 15mcd Red, 6mcd Yellow
Wavelength - Peak:
Viewing Angle:
100°
Termination Style:
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)