APEM Inc. Q8F3CXXR24E
Part No.:
Q8F3CXXR24E
Datasheet:
Q8F3CXXR24E.pdf
Description:
LED PM INDICATOR FLUSH RED
Shipping
Q8F3CXXR24E Specifications
Packaging:
Bag
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Red
Voltage:
24V
Current:
20mA
Panel Cutout Dimensions:
0.31" (7.87mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4
Lens Style:
Round with Flat Top
Millicandela Rating:
12mcd
Wavelength - Peak:
Viewing Angle:
100°
Termination Style:
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)