APEM Inc. Q8F1CXXG12E
Part No.:
Q8F1CXXG12E
Manufacturer:
APEM Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
Q8F1CXXG12E.pdf
Description:
INDICATOR 12V 8MM FLUSH GREEN
Shipping
Q8F1CXXG12E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
APEM Inc.
Series:
Q8
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Green
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
20mA
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.31" (7.87mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4