Banner Engineering Corporation Q4XTBLAF100-Q8
Part No.:
Q4XTBLAF100-Q8
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Distance Measuring
Package:
Datasheet:
Q4XTBLAF100-Q8.pdf
Description:
SENSOR OPTICAL 4-31CM
Shipping
Q4XTBLAF100-Q8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
Q4X
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensing Distance:
0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm)
Output Type:
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Operating Temperature:
Current - Supply:
Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance:
Voltage - Output (Typ) @ Distance:
-10°C ~ 50°C