Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. PZ1608D750-1R0TF
Part No.:
PZ1608D750-1R0TF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PZ1608D750-1R0TF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 75 OHM 0603 1LN
Shipping
PZ1608D750-1R0TF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
PZ
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
75 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)