Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. PZ1005E601-R45TF
Part No.:
PZ1005E601-R45TF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PZ1005E601-R45TF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Shipping
PZ1005E601-R45TF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
PZ
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
450mA
DC Resistance (DCR) (Max):
340mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)