CUI Inc. PYB20-Q48-D15-H-U
Part No.:
PYB20-Q48-D15-H-U
Datasheet:
PYB20-Q48-D15-H-U.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
Shipping
PYB20-Q48-D15-H-U Specifications
Series:
PYB20-U (20W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Number of Outputs:
2
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
667mA, 667mA
Power (Watts):
20W
Efficiency:
89%
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)