CUI Inc. PYB20-Q48-D12-T
Part No.:
PYB20-Q48-D12-T
Datasheet:
PYB20-Q48-D12-T.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
Shipping
PYB20-Q48-D12-T Specifications
Series:
PYB20-T (20W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Number of Outputs:
2
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
834mA, 834mA
Power (Watts):
20W
Efficiency:
88%
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)